Turniej " Czarna Jaskółka" w Tarnowie

• autor: rausinho, 2014-12-21 19:54

III miejsce Karpat Krosno

nagroda indywidualna dla K. Cichonia

SKŁAD: Kandefer, Prętnik, Wiśniewski, Cichoń, Stasz, Knap, Majka, Wilk, Jurczak, Maścibrzuch,Majkut,    Frydrych, Kielar. Trener Raus. Kierownik Latkiewicz.

RELACJA KIEROWNIKA:

Po przyjeździe do Tarnowa i po obejrzeniu pierwszych meczów można było twierdzić, że prym w tym turnieju będą wiodły ekipy z Tarnowa i Nowego Sącza. My mieliśmy wielką ochotę do nich dołączyć.

Po dwóch naszych meczach taką podtrzymywaliśmy nadzieję.

Pierwszy mecz z Siarką ustawił „Knapik”. W drugim potwierdziliśmy swoją dominację z drużyną ZKS Unia Tarnów 2002 (przepiękne akcje, podania od nogi do nogi czyli to, co nam najlepiej wychodzi gdy nam idzie).  ZKS Unia Tarnów 2002 zastąpiła nieobecną Wierną Małogoszcz - niestety dla niej - przegrywając z Karpatami MOSiR Krosno 0:3! Bramki aplikowali Cichoń, Majka i Maścibrzuch.

Po chwilach radości i rozluźnienia nadeszła gorzka chwila, po której wdarła się nerwowość w szykach naszej drużyny. Przegrana 0:2 z późniejszym triumfatorem turnieju GOSSM Tarnów i 1:2 z rywalem z Nowego Sącza Sandecją już nie napawały zupełnym optymizmem. Wprawdzie Arek Majka ucelował bramkę Sandecji, ale to nie wystarczyło na końcowy sukces.

Zwyczajnie po dwóch gładkich zwycięstwach najnormalniej chłopaki rozluźnili szyki, a że trafiliśmy później na najlepsze drużyny turnieju – wyszło jak wyszło.

W południe zaczęliśmy grać swoją piłkę. Na pierwszy rzut poszła Unia Tarnów. Punktował ją dwukrotnie Majka, dołączył się Maścibrzuch, a w końcowej fazie dobili się sami po samobójczej bramce. 4:0!

Radłovię Radłów rozbiliśmy 6:0 po bramkach Cichonia, Stasza, Majkuta i hattricku Knapa. Po ty meczu liczyliśmy również na króla strzelców, chociaż do tego trofeum kandydowali oprócz Karola Knapa snajperzy z GOSSM Tarnów i Sandecji. Wszyscy mieli po 6 strzelonych bramek.

Ostatni nasz mecz z Tarnovią i ostatni mecz „Turnieju o Czarną Jaskółkę” Sandecja – Siarka Tarnobrzeg mogły nasz zespół wynieść na 2 miejsce, przy założeniach;

1. My wygrywamy lub remisujemy z Tarnovią
  2. Siarka wygrywa z Sandecją

Pkt. 1 zrealizowany 1:0!

Pkt. 2 już się nie zazębił. Siarka przegrywa 0:3!

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco;

Nazwa drużyny

Punkty

GOSSM Tarnów

Sandecja

Nowy Sącz

Karpaty

MOSiR Krosno

Tarnovia Tarnów

ZKS Unia Tarnów

Radłovia Radłów

Siarka Tarnobrzeg

ZKS Unia Tarnów 2002

Każda z drużyn została uhonorowana dyplomem oraz pucharem.

Wywieźliśmy z tego turnieju 3 miejsce i nagrodę dla „Najlepszego Zawodnika Turnieju” dla Kacpra Cichonia. Karol Knap niestety przegrał o włos w klasyfikacji króla strzelców.

Michał Kandefer bronił naprawdę rewelacyjnie, tylko jeden głupi błąd, niezamierzony. Niektórzy mówią: piłka nożna to gra błędów. Najlepsi je popełniają. Wielki szacunek tak dla niego, jak i dla pozostałych zawodników, którzy wnoszą polot i wielką ambicję do gry.

Borykamy się aktualnie z problemami natury medycznej (martwica kości u poszczególnych zawodników). Dlatego pochwała dla zawodników z drużyny, którzy godnie potrafią zastąpić nieobecnych. Dominik Kielar wniósł pozytywną atmosferę wśród drużyny.

Pokazują swoje „5 minut” Arek Frydrych, Krystian Maścibrzuch i Kacper Wilk – brawo!

To pokazuje jak bardzo jesteśmy drużyną.

Stali zawodnicy w polu „robią robotę”. Bartek Prętnik i Szymon Stasz są nie do sprzedania. Błażej Wiśniewski z Kubą Jurczakiem muszą teraz ze zdwojoną siłą „okiełznać” (takie słowo) linię obrony. Trener pozytywnie kiwa głową, a kierownik pisze co widzi. Myślę, że pozytywnie.

Dziękujemy TARNÓW za zaproszenie! Zawsze z wielkim respektem!

PS.

Nasi kibice kiedyś zapewne wywalczą sobie jakaś nagrodę. Wspierają naszych chłopaków swoją obecnością. Są jak fani muzyczni podążający za ulubionym zespołem na krańce świata. Na razie nad wyraz spokojni. Dążymy do coraz lepszej gry, która przynosi radość i spełnienie.

Piękno tych nadchodzących świąt niech będzie inspirowane najmłodszymi w tym roku Mikołajem i Franiem. My dorośli pokażmy, że można się cieszyć z niczego. Tak jak te Wasze kochane dzieci.

Od trenera: Zdrówka dla kontuzjowanych Arka, Latka, Zająca , Mikosza - wracajcie , czekamy na Was :)