Mistrz jest nasz!!!

• autor: techniczny3, 2016-06-11 14:26

Zostajemy Mistrzem Podkarpacia po raz IV !!!

11 czerwca 2016 roku. Ta data, podobnie jak dzień wcześniej 10 czerwca rok temu, zapadnie w pamięci naszej drużynie i jej kibicom.

Początek meczu zdecydowanie dla DAP-u Dębica. Niewykorzystane sytuacje nie zapowiadały porażki Dębiczan w Krośnie przy Legionów. Chciałoby się powiedzieć, że siedli na nas jak przysłowiowa kwoka na jajach. Uciekamy z kontrą i w odwrocie zostaje sfaulowany "Lewy". Mistrzów poznaje się na koniec. Po rzucie wolnym prowadzimy już w 2' 1:0! A otwiera nam bramkę Karol Knap, który po asyście drugiego z Karolów - Czelnego poprawia na 2:0!

Po złapaniu oddechu w szatni, konsekwentnie umieszcza piłkę w siatce Krystian Lewiński, po znakomitym dograniu Szymona Pankiewicza. Prowadzimy 3:0!

Trener Włodarski wprowadza na boisko Jakuba Jurczaka. I to jest strzał w dziesiątkę! Kuba znakomicie asystuje przy następnej bramce Krystiana Lewińskiego na 4:0!

Znakomite uzupełnienie  w 49' gdzie tym razem Krystian Lewiński dogrywa do Kuby Jurczaka, gdzie ten pędzi jak szalony prawą stroną boiska. Sędzia boczny przy tym pędzie Kuby prawie gubi nogi. Jakub Jurczak znakomitą akcją i kiwką zdobywa prowadzenie i swym golem zamyka spotkanie na 5:0 dla Karpat Krosno!

Bardzo szanuję waleczną drużynę DAP-u Dębica wraz z niezłomnym trenerem Grzegorzem Cyboroniem. Być może boczny sędzia nie dopatrzył się spalonego, po którym padła jedna z bramek dla Karpat. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że jeżeli już, to było to niezamierzone, a winę należy zwalić na brak obycia w sprawach rozjemczych na murawie. Nie zawsze jak się chce pomóc wychodzi. Na szczęście nie miało to wpływu na końcowy wynik spotkania. Zatem szacunek, jak zawsze, dla ciągle podnoszącej swoje umiejętności ekipy dębickiej.

Było to ostatnie spotkanie zamykające 26 kolejkę Podkarpackiej Ligi Trampkarza Starszego 2015/2016. Warto przytoczyć sukcesy tego rocznika (piętnastolatkowie, chłopcy urodzeni w 2001 r.)

2012 - I miejsce w Podkarpackiej Lidze Młodzików - pierwszy sezon w historii (trener Raus)

2013 - drugi raz z rzędu Mistrzostwo Podkarpacia (trener Raus)

2014 - III miejsce  w Lidze Podkarpackiej (trener Raus)

2015 - Mistrzostwo Podkarpacia Trampkarzy (trener Raus) i awans do Mistrzostw Polski NIKE CUP 2015 w Łodzi (wyjazd z trenerem Włodarskim)

2016 - I miejsce w Podkarpackiej Lidze Trampkarzy Starszych po raz 4! (trener Włodarski)

WITAMY W JUNIORACH !!!

No i mamy króla strzelców, którym zostaje Krystian Lewiński z 30 bramkami na pokładzie!