Karpaty Krosno   Resovia Rzeszów

2014-10-18, 15:30

Czas spotkania: 70 min.

Bardzo ciekawa relacja naszego kierownika Roberta Latkiewicza:

W tym dniu płyta głównego stadionu przy ul. Bursaki była pechowa dla podopiecznych Dariusza Solińskiego, którego drużyna przegrała ze Stalą Stalowa Wola 0:1 (rocznik 1998 junior młodszy). Niepowodzeniem zakończył się również mecz ekipy Marka Adamiaka, którzy ulegli drużynie Resovii 0:2. Naszym zadaniem będzie więc przerwanie złej passy i niedopuszczenie czwartej drużynie z tabeli do wywiezienia punktów z Krosna do Rzeszowa.

Rolę szpicy miał pełnić wysoki Patryk Pempuś, który miał za zadanie walczyć o górne piłki z rosłymi obrońcami gości, wspomagany poprzez potrójny atak Latka,  Zajączka i Knapika.

Szymon Stasz zobligowany był, z racji swojego silnego strzału, do wykonywania stałych fragmentów gry z dalszej odległości. Rozdawać karty na środku miał za to Cichonik.

Agresywnych napastników gości musieli powstrzymywać Juri, Dziurka, Prętniczek i Majkucik. Natomiast do obrony naszej twierdzy w pierwszej połowie został wyznaczony Sówka.

Spodziewamy się wyrównanego spotkania. W 4' mogliśmy wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z lewej strony  Knapa do Pempusia. Piłka odbija się od lewego słupka i przechodzi minimalnie obok prawego.

W 5 i 8 minucie Latek jest o krok od zdobycia bramki. Raz po podaniu Knapa strzela bramkę lecz niestety ze spalonego. Drugim razem bramkarz wydziera mu piłkę spod nóg.

Początek spotkania toczy się częściej lewą stroną, gdzie tam i z powrotem biega Kuba Jurczak tracąc sporo sił.

9' wolny na Pempusiu. Piłkę z lewej strony pola karnego ustawia Knapik. Uderza tak mocno, że bramkarz wypuszcza ją z rąk ale ponownie łapie.

W 18' bardzo groźnie dzieje się pod naszą bramką – z ledwością się wybraniamy i uciekamy z własnego pola karnego. Tym razem akcja przechodzi na pole karne gości, gdzie ręką zagrywa zawodnik Resovii, lecz sędzia nie odgwizduje rzutu karnego.

24' wybijamy ponownie z naszej linii bramkowej. Chwilowy brak komunikacji między bramkarzem, a zawodnikami.

28' Cichonik technicznie z lewej strony z rzutu wolnego, lecz ponownie wyłapuje wysoki golkiper przyjezdnych.

Wreszcie sytuacja, która może się podobać. Rozpoczyna ją Cichonik podaniem do Stasza, który kiwa resoviaków i zauważa z prawej Latka, który wykańcza piękną akcję. 1:0!

Chłopaki dostali skrzydeł. W 32' mocny strzał z dalszej odległości oddaje Stasz, a minutę potem prześliczne dośrodkowanie Knapa, ale brakuje kropki nad i.

W 34' mocno poturbowany Cichonik w polu karnym ale gra toczy się dalej. Dostało się również Szymkowi Staszowi, gdzie z lekka pokapała krew. Ależ przecież jesteśmy twardzi.

Wychodzimy na drugą połówkę lecz, ku naszemu zaskoczeniu, nie jest jeszcze w pełni sił nasz równorzędny golkiper Michał Kandefer. Pozostaje więc na straży w dalszym ciągu Kuba Sowa.

Zmieniamy nabiegającego się sporo Kubę Jurczaka. Za niego Arek Majka, który już od wejścia wyprowadza akcję do Latka lecz ten uderz prosto w bramkarza.

Piękna wrzutka Stasza z lewej strony lecz nie wykańczamy dokładnie.

Zmieniamy nie mogącego się dzisiaj przebić poprzez defensywę Resovii Patryka Pempusia. Zmienia go Gabriel Lusiusz, który wprowadza znaczne orzeźwienie i polot do gry. Z jednej strony, co nóż, nasza ofensywa kąsa obronę gości, a z drugiej nasza defensywa ma pełne nogi roboty.

39' mogłaby zakończyć się samotnym rajdem na naszą bramkę, gdyby nie Bartek Prętnik, który jako ostatni wybił piłkę spod nóg przeciwnikowi.

42' przechwytuje piłkę Cichoń i wyprowadza ją do Majkuta ale pomimo jego mocnego strzału w dalszym ciągu utrzymujemy jedno bramkowe prowadzenie.

44' piękna akcja Latek-Knap-Zając-Majka. Tego ostatniego łapie jednak sędzia na spalonym.

Podwójna zmiana w Resovii.

45' Zając z wali z półobrotu lecz piłeczka nie wchodzi do brameczki.

Błyskawicznie resoviacy przenoszą akcję pod naszą bramkę lecz Arek Dziura kapitalnie pilnuje naszej twierdzy.

Znowu próbuje Zajączek z pierwszej piłki lecz prosto w bramkarza.

Jednobramkowa zaliczka nie daje pewności na końcowy wynik.

48' ładnie Cichy do Zająca ale obrona gości myśli i gra skutecznie.

51' wchodzi Mazurek za Majkiego.

Jak już wspomniałem nasz rezerwowy grający z numerem 18 Gabriel Lusiusz wprowadza sporo orzeźwienia do gry. Świeże siły przydają mu się do zamieszania przeciwnikami w polu karnym i zdobycia bramki na 2:0!.Brawo!

W 56' schodzi strzelec pierwszej bramki, a zastępuje go Błażej Wiśniewski, który również wniesie do gry więcej polotu. Wchodzi również Krystian Maścibrzuch za Cichonika.

Jest dobrze, ponieważ gra jest ładna i wynik dobry.

Nagle pojawia się na niebie motolotnia, w barwach naszych dzisiejszych rywali. Czyżby to był dla nich jakiś dobry znak?

Nasi obrońcy mają jakby więcej roboty.

62' leży na murawie Arek Dziura. Zaciska zęby i wstaje do walki.

65' Bartek Prętnik na posterunku.

66' dobrze Wiśnia przy narożniku – wybija piłkę wślizgiem.

W końcowych minutach meczu Lusiusz wypuszcza Mazura na prawą stronę. Ten dogrywa w pole karne lecz rzeszowianie przechwytują piłkę.

Czekamy na końcowy gwizdek. Goście pokazują szacunek naszej drużynie i przypominają: GRAMY DO KOŃCA! Ładują nam bramkę i w tym momencie sędzia kończy mecz.