Karpaty Krosno   Strug Tyczyn

2015-05-16, 17:00

Czas spotkania: 70 min.

od trenera

W tym meczu odpoczywało  kilku zawodników. W składzie nastąpiła rotacja. Zmiennicy wykorzystali szansę. Arek Majka w pierwszej połowie strzelił pięć goli co zawsze jest godne uwagi. Najważniejsza była rozmowa po meczu z udziałem jednej i drugiej drużyny. Szacunek to słowo klucz!

Karpaty Krosno – Strug Tyczyn 14:1 (7:0)  16-05-2015 godz. 17.10

W dzisiejszym dniu gościmy w Krośnie drużynę Strugu Tyczyn. Nie wiedzie się Tyczynianom w lidze, gdzie zajmują ostatnie, 16  miejsce. Ale mamy świadomość, że każda drużyna walcząca z liderem pragnie sprawić niespodziankę.  Do boju Karpaty poprowadzi w tym spotkaniu Wiktor Latkiewicz.

Jak na lidera przystało Karpaty rozpoczynają mocnym akcentem. Już w 1’ z lewej strony wrzutka Majkuta do Majki i rozpoczynamy festiwal strzelecki przy ul. Bursaki. 1:0!

Bliźniaczą akcję prezentują zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia pierwszej bramki. Tym razem akcja w środku pola zamyka się wynikiem 2:0!

W 13’ próba zaskoczenia bramkarza przez Latka. Końcami palców wybija piłkę obok bramkarza.

14’ groźnie Maścibrzuch – mocne uderzenie bramkarz wypuszcza z rąk ale ponownie ją łapie.

Hattrick Majki następuje już w 15’. 3:0!

Rozstrzelał się nam Arek Majka w dzisiejszym spotkaniu niesamowicie. Widać wyraźnie, że to jest jego dzień, co dokumentuje ponownie w 23’. Po zagraniu Czelnego podwyższa na 4:0!

Ten chłopak jest po prostu nie do zatrzymania przez obrońców Strugu! Po dośrodkowaniu w 29’,        z rożnego przez Czelnego, znów pakuje w siatkę na 5:0!

Majeczka daje postrzelać kolegom. Latek w 30’ z lewusa ładuje na 6:0!, a zamyka I połowę Lusiusz podwyższając jeszcze na 7:0!

Bramki w tym spotkaniu padają średnio co 5 minut.

W I połowie zagrali chłopcy, którzy dotychczas mniej minut spędzali na boisku. W pełni wywiązali się z powierzonych im zadań. Po przerwie na murawie widzimy ekipę, która wychodzi zwykle w I składzie..

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

II połowę rozpoczyna od gola Knap. 8:0! To samo próbuje zrobić Lusiusz, lecz obok słupka. Ponownie sprawdza bramkarza mocnym strzałem z dystansu Kacper Wilk. Bramkarz z ledwością odbija w poprzeczkę . Podobną sytuację ma Knapik, którego uderzenie ląduje na poprzeczce. W 40’ rzut wolny wykonuje Knap. Piłka trafia do Wilka, który minimalnie chybia.

Ciekawa sytuacja ma miejsce w 47’. Pankiewicz po kiwce w polu karnym traci piłkę.                W zamieszaniu bramkarz wypuszcza piłkę z rąk i Panki dobija na 9:0!

Dwucyfrówkę otwiera Dominik Zajączkowski wypuszczony w uliczkę przez Knapa. 10:0!

Gdy mija 50’ gry następuje mobilizacja drużyny przeciwnej …poprzez naszego trenera, silnie umotywowana otrzymaniem pizzy, za strzelonego gola Karpatom. Niestety nie daje im rozwinąć skrzydeł Knapik. W 53’ po wykonywanym przez niego rzucie wolnym piłka odbija się od słupka i robi się z tego już 11:0!

W 56’ następuje jeden z nielicznych strzałów gości na naszą bramkę. No i w 58’ goście zmotywowani obiecaną przez trenera nagrodą za ambicję, strzelają jedyną bramkę w meczu. 11:1!

To nie wszystkie bramki w tym meczu. W 60’ faul w polu karnym na Pankiewiczu.  Arbiter pokazuje 11 metr boiska. Do wykonania karnego podbiega Michał Kandefer. Pewnym strzałem podwyższa na 12:1!

W 65” i 66’ dwukrotnie na 13:1 i 14:1 dobija gości Arek Dziura, najwyżej wyskakując głową do kornerów wykonywanych przez Karola Knapa.

Po spotkaniu luźna pogaducha naszego trenera, Grzegorza Rausa z obiema ekipami, na środku boiska. No i obiecana niejedna pizza, za honorową bramkę strzeloną liderowi, dla chłopaków z Tyczyna.

herb Karpaty Krosno Informacje o kadrze Karpaty Krosno

1. Jakub Sowa  zmiana 35" Michał Kandefer  bramka
2. Karol Czelny   (2 asysty)  zmiana 35" Szymon Pankiewicz bramka  (1 asysta)
3. Kacper Wilk
4. Bartosz Prętnik  (1 asysta)  zmiana 35" Arkadiusz Dziura bramka bramka
5. Jakub Jurczak  zmiana 35" Dawid Półchłopek
6. Krystian Maścibrzuch  (1 asysta)  zmiana 35" Kacper Cichoń  (1 asysta)
7. Dominik Kielar  (1 asysta)  zmiana 35" Karol Knap bramka bramka  (2 asysty)
8. Bartłomiej Majkut  (2 asysty)  zmiana 35" Dominik Zajączkowski bramka  (1 asysta)